1 лютого проводиться Всесвітній день читання вголос. Це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві. Свято започатковане некомерційною організацією LitWorld і спонсорується Scholastic. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.
Запам'ятовування є найсильнішим під час безпосереднього читання вголос, що свідчить про те, що вплив відбувається не тільки від чуття слів, а й від їхнього вимовляння. Це пояснюється тим, що усне проголошення слова створює досвід, що запам'ятовується, - явище, яке дослідники називають "ефектом виробництва".
Читання дитині вголос також має безліч переваг. Воно допомагає їм розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний зв'язок із вашим малюком!
Середа, 1 лютого - День без політики і Всесвітній день читання вголос
1 лютого неначе створене для того, щоб абстрагуватись від суєти і отримати задоволення від читання. Саме 1 лютого у світовому календарі збігаються дві події - День без політики і Всесвітній день читання вголос. В наш шалений час, коли телевізор перетворюють на зброю масового знущання і масової дезінформації, кожна людина має право на один день відсторонення від інформаційного шквалу. Альтернативою нескінченного перегляду новинних випусків може бути читання вголос. Це приносить велике задоволення і об'єднує родини і друзів. І коли ви не пам'ятаєте, коли востаннє читали для друзів вголос книгу чи оповідання, сьогодні саме час згадати...
Також у світовому календарі 1 лютого позначене такими подіями: Імболк або День святої Бригітти (Ірландія, Шотландія, острів Мен і деякі інші місця у північній півкулі. Захід знаменує очищення, яке супроводжує кінець зимового періоду і іноді відзначається 2, 4 або 5 лютого); День Святої Бригіти в Ірландії (одна з трьох найбільш шанованих християнських святих Ірландії, до яких також відносять шанування святого Патрика і святого Колумба Кіллі); Всесвітній день хіджабу; День натхнення своїх співробітників на вдосконалення; Міжнародний день десерту; День Робінзона Крузо (Robinson Crusoe Day); Початок національного місяці допомоги птахам в США. І також у Сполучених Штатах сьогодні відзначають Національний день свободи.
В українському календарі 1 лютого означене, зокрема і такими подіями:
- у 1992 році Україна встановила дипломатичні відносини з Румунією;
Цього дня у 1965 народився р Вадим Писарєв, український артист балету, хореограф.
- у 1930 – Микола Бідняк, у раїнський живописець, графік, іконописець;
- у 1902 – Оксана Лятуринська, українська малярка, скульптор, письменниця, поетеса;
- у 1897 – Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист;
- у 1842 – Володимир Орловський, український живописець.
1 лютого православна церква вшановує пам'ять преподобного Макарія Великого, християнського пустельника, автора духовних бесід і молитов.
Немає коментарів:
Дописати коментар